FK Hluboká nad Vltavou

E-mail: nikitinalexandr@seznam.cz

FK Hluboká - Tatran Prachatice

20.09.2010 07:58

V sobotu dopoledne přivítal domácí tým z Hluboké soupeře z Prachatic. A v podzámčí se dal očekávat velice zajímavý zápas,který se musel líbit divákům. Jediná vada na kráse je že hlubočtí doma opět nedokázali vstřelit více jak jednu branku a nenavázali tak na vítězné utkání z Jankova

Úvod utkání patřil domácím. V 6.minutě přihrával Janoušek Dudkovi a ten přízemním centrem hledal na malém vápně Kuraliho,tomu ovšem k zakončení scházely jen centimetry. Ve 12.minutě Lukáš Adam našel za beky nabíhajícího Kuraliho a jeho střela jen těsně minula levou tyčku Dvořákovi branky. O pár chvil později to byl znovu Kurali,který nepříliš prudkou střelou překvapil Dvořáka a míč opět jen o fous minul levou tyč. Ve 25.minutě vyslal do šance Dudka nepovedenou malou domů Lachkovič,Dudek ale Dvořáka neprostřelil a tak mu dal možnost reparátu rozhodčí Kaštánek,který z této situace nařídil pokutový kop. Ovšem ani z pokutového kopu nebyl Dudek úspěšný a jeho pokus směřující doprostřed branky vykopl brankář Dvořák do bezpečných vod. Pravidlo nedáš dostaneš se mohlo vyplnit už o dvě minutky později. To když Stráský kousek před vápnem zastavil nedovoleně Caise. Kaczko pak rozehrál přímý kop přes domácí zeď na Kováčika a ten z první trefil tyč Brašničkovi branky. Gól tak viděli diváci až ve 43.minutě když Kováčik udělal z hlubockých obránců pouhé statisty a míč uklidil k pravé tyči Brašničkovi branky - 0:1. Domácí ale stihli ještě do poločasu vyrovnat. Lukáš Adam se odhodlal z 20 metrů ke střela,která těsně před Dvořákem nepříjemně skočila a dobíhající Dudek vyražený míč uklidil skrz Dvořákovi nohy do sítě - 1:1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle se nesla téměř 35 minut v jednom duchu. A to jak se Hluboká dostane do gólového zakončení. Prachatice se prakticky nedostali za polovinu hřiště,ale hlubocká ofenziva byla v zakončení bezzubá. Nejblíže gólu tak byl hlubocký Marhoun jehož povedená rána z 25 metrů skončila na tyči.Hluboká měla velkou územní převahu,ale nedokázala ji efektivně zúročit. A tak mohl v závěru přijít trest to když se po sérii odražených míčů dostal míč ke Kamilu Ryšánkovi a jeho střelu vytěsnil na tyč brankář Brašnička.Domácí se nakonec strachovali o výsledek,protože v 90.minutě kopali prachatičtí z hranice velkého vápna přímý volný kop. Naštěstí pro domácí se zřejmě nedohodl na exekuci kopu Kaczko s Kováčikem a prvně jmenovaný poslal míč vedle Brašničkovi branky. Utkání tak skončilo remízou se kterou jsou určitě spokojení hosté z Prachatic,domácí doma opět nedokázali zlepšit útočnou fázi a ztratili tak zbytečně další 2 body.

Sestava: Brašnička - Štabrňák,Vácha,Stráský,Čermín - Winkler,Janoušek (45.Horejš),L.Adam (75.Benhák),Marhou - Kurali,Dudek (81.T.Adam)

FK Hluboká 1:1 Tatran Prachatice ( 1:1 )

branky: 45.Dudek - 43.Kováčik

Ve 25.minutě Dudek neproměnil penaltu!!!

Diváci: 80

OHLASY PO UTKÁNÍ

Karel Vácha (trenér Hluboké): „Za Prachatice hodně zlobili Kováčik s Caisem. Byli hodně nebezpeční a dá se říct, že právě oni nám ty body vzali. My, i když jsme měli nějakou územní převahu, tak jsme ji nedokázali dotáhnout do konce ve finální fázi. Kromě tý situace, která předcházela penaltě, jsme si další vyloženou šanci nevytvořili. Sice jsme trefili tyčku, ale to byla střela z dálky. Nejsem s naším výkonem spokojen, myslím, že jsme odehráli jeden z nejhorších zápasů. Bohužel ti naši starší hráči nedokázali přesně přihrát. Hráli jsme nervózně, asi si hráči po vítězství v Jankově mysleli, že další body přijdou samy. Zapomněli, že se pro to taky musí něco udělat, že fotbal taky i bolí, když se chce vyhrávat. Pár akcí bylo pěkných, ale to bylo na takovýhle zápas málo.“