FK Hluboká nad Vltavou

E-mail: nikitinalexandr@seznam.cz

Tatran Prachatice - FK Hluboká

24.05.2011 10:58

Hluboká po třech vítězstvích v řadě, cestovala na hřiště prachatického Tatranu, který tři zápasy v řadě neprohrál. V letním dopoledni se museli obejít oba trenéři bez důležitých hráčů základní sestavy. Prachaticím chyběl nejlepší střelec Kováčik, naopak Hluboké dirigent zadních řad Stráský.

Do utkání vstoupili lépe hlubočtí a na prvních 15 minut nepustili domácí na útočnou polovinu. Na štěstí pro domácí si hlubočtí nevytvořili žádnou větší příležitost a naopak Prachatice z první vážnější akce vstřelili gól. To když Košík uvolnil rozběhnutého Caise, ten poslal míč před branku, kde se jej snažil odvrátil Čermín. Bohužel trefil jen dobíhajícího Kazcka od kterého se míč odrazil do branky – 1:0. Hned za minutu se domácí znovu hnali dopředu. Na levé straně se uvolnil Kazcko, přihrál na vápno Košíkovi, ale jeho střelu zblokovala hlubocká defenziva. Ve 20.minutě prostrčil Horejš míč mezi beky na nabíhajícího Dudka, ten svou střelou trefil pouze boční síť. Za další 2 minutky už bylo vyrovnáno. Akce která začla Jonášovým autovým vhazování na vlastní půlce, se rychle přenesla dopředu. Do centru Lukáše Adama se opřel rozběhnutý Horejš a brankáři Dvořákovi nedal nejmenší šanci – 1:1. Radek Horejš byl i nadále při chuti po dalším jeho uvolnění na levé straně se míč dostal k Benhákovi, povedená střela mířila mezi nohy brankáře Dvořáka, ten je stačil naneštěstí pro hlubocké včas dát k sobě. Hluboká dál držela pevně dirigentskou taktovku a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Lukáš Adam z vyslal krásnou přihrávku z vlastní poloviny Kurali proupustil míč mezi svými nohami rozběhnutému Dudkovi a ten v sólovém nájezdu poslal Hlubokou do vedení – 1:2. Do šaten tak šli z cela po zásluze spokojenější hlubočtí hráči.

Vstup do druhé půle se nijak nelišil od té první a už po pár minutách mohl poslat Hlubokou do dvou gólového trháku Dudek. Bohužel tentokrát své sólo neproměnil v uklidňující gól. Prachatice pak také začli pomalu vystrkovat růžky a hrozili hlavně ze standartních situací. Po rohu Ryšánka nejprve zkušeného Tobiáše vychytal Brašnička a následnou dorážku od stejného hráče odvrátil z brankové čáry všudybyl Jonáš. Na druhé straně po faulu na Kuraliho, zahrával přímý volný kop Lukáš Adam. Jeho střela skončila na břevně, odražený míč se pak snažil usměrnit do odkryté branky hlavou Dudek, ale míč se snesl jen těsně vedle pravé tyče. V samotném závěru si domácí vytvořili menší tlak, ale bez vážnějšího zakončení. Naopak na druhé straně se krásně uvolnil Kurali a jeho utěšná střela levou nohou skončila na břevně. Utkání tak nakonec skončilo těsným vítězstvím Hluboké, která si tak připsala čtvrtou výhru v řadě.

V dalším kole přivítá Hluboká v podzámčí tým Českého Krumlova. Za podzimní debakl má svému soupeři co oplácet navíc s vidinou přiblížení se právě třetímu Krumlovu na rozdíl 3 bodů. Utkání začíná v neděli v 17:00.